"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

یک هفته از ماه مبارک رمضان در ایام بسیار گرم تابستان می گذرد، و مؤمنین با سنین و شغل های مختلف و با حال و هوایی معنوی و اشتیاقی فراوان  در حال انجام این فریضه الهی اند.
حتما زمانی که شدت تشنگی براتون غالب شده شما رو به فکر فرو برده و از اینکه خداوند دوست دارد بندگانش با این مشقات روزه بگیرند براتون سوال شده و از طرفی هم بخاطر تعبد و اعتقادی که در برابر خداوند متعال دارید و می دانید که او بدون حکمت امر و نهیی نمی کند به این نتیجه می رسید که پس حتما خیری در کار بوده ولی شاید برای ماها مخفی مانده باشد، ولی عده ای با گذشت ایام  به آثار روزه پی برده و رشد جسمی و روحی را احساس می کنند و در می یابند که این سختی های زودگذر نتایج ماندگاری داشته و برای تربیت آنان مفید بوده است.
هر کس برای خودش برداشت هایی دارد و منم به این نکته رسیده ام که روزه علاوه بر آثار دنیوی و اخروی فراوانی که دارد یک درس هم به ما می دهد و آن هم عبارت است از خودشناسی و کشف توان و استعداد در نهاد خودمان!
خیلی ها قبل از ماه مبارک رمضان از گرفتن روزه در ایام گرم تابستان واهمه داشتند ولی الان می بینند آنقدرها هم سخت نبوده و می توانند تحمل کنند واراده آنها بر سستی و وسوسه نفس غلبه کرده است و از این رهگذر خود را برای کارهای سخت تر آماده می کنند و برای جنگ با وساوس شیطان و نفس قوتی مضاعف می گیرند.
قطعا هر کدام از شما دوستان عزیز روزه دار به نتایج و آثار روزه عملا پی برده اید، در صورت تمایل می توانید این آثار را در کامنت های خود ذکر بفرمائید تا مورد بررسی و تطبیق با روایات وارده در این زمینه قرار گیرد و البته مورد استفاده همه دوستان.
از همه دوستان التماس دعای خیر داریم. 

طبقه بندی: فلسفه احکام، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 17 مرداد 1390 | توسط : عیسی برادری | نظرات()