"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
چند سالی است بزرگان و دلسوزان دین از تریبون های مختلف از وضع ناجور حجاب در جامعه فریاد می کشند و نسبت به عواقب منفی آن هشدار می دهند ولی گوش شنوایی نیست!
بعضی ها معتقدند برای حجاب باید کار فرهنگی صرف انجام داد و هر گونه کار ضربتی و ارشاد جواب عکس خواهد داد، عده ای معتقدند با بدحجابان که فضای کشور و جامعه را از لحاظ اخلاقی نا امن می کنند باید مثل یک مجرم برخورد کرده و به تدابیری که در قانون اندیشیده شده عمل کرد[جریمه نقدی از 500 هزار ریال تا 5 میلیون ریال یا حبس از ده روز تا دو ماه]
گروه سوم معتقدند کار فرهنگی را باید به موقع و در جای خود انجام داد و غفلت از آن عواقب خطرناکی خواهد داشت ولی برخورد قانونی و جلو گیری از هرزگی و بی بند و باری در جامعه و کنترل متعرضین به عفت عمومی وظیفه دولت است و باید ضمن حفظ کرامت انسانی با عوامل بی عفتی برخوردی قاطع داشته باشد.
آنچه به نظر منطقی می رسد این است که دولت اسلامی باید ضمن انجام کار فرهنگی مناسب و حساب شده، به قوانین مصوب در رابطه با برخورد با عوامل نا امنی اخلاقی بها داده و اقدامات جد تری انجام دهد.
برای فرهنگ سازی در این زمینه فضاهای مختلفی وجود دارد که یکی از آنها گروه های مرجع و تأثیر گذار مثل اساتید دانشگاه، معلمین، هنرمندان و ... می باشند که اگر ایشان اهل مراعات باشند بالتبع افراد جامعه هم از آنها تأثیر خواهند گرفت. ولی متأسفانه بعضا عوامل بی عفتی و بی حجابی در جامعه از گروه های مرجع هستند که خود زیر نظر دولت می باشند و می توان با اندک تدبیری راه این تأثیر گذاری منفی را گرفت. مثلا هنرمندان و بخصوص بازیگران عرصه سینما و تلویزیون یکی از الگوهای مؤثر بخشی از زنان جامعه می باشند که خود از لحاظ حجاب و عفت در کما به سر می برند و متأسفانه موجب گمراهی دختران زیادی می شوند و در این میان وزارت ارشاد نتوانسته اقدام درخور توجهی انجام دهد و از این بی عفتی مسری جلوگیری به عمل آورد!
با کمی تأمل در می یابیم که قضیه فقط بی حجابی نیست بلکه عام تر از این، بلای بی عفتی گریبانگیر جامعه شده است و بد حجابی هم از عدم عفت و حیا نشأت می گیرد ودر برخوردها و جلسات مشترک بعضی بازیگران و بعضی اقشار چیزی به نام دین، عفت، حیا، محدودیت های شرعی اساسا معنی ندارد! و افراد با بی بند و باری تمام حریم ها را می شکنند و به اسم به روز بودن هم احکام الهی را زیر پا می گذارند و هم معلمی برای دیگران می شوند.
وظیفه دولت شناسایی ریشه های این چنینی و برخورد با عوامل آن و نیز کار فرهنگی در این فضاها است تا از رواج بی بند و باری و بی عفتی جلوگیری کرده و جامعه را از خطرهای بزرگتر نجات دهد. چون جایی که عفت و حیا حاکم نباشد غیرت و ایستادگی هم خواهد مرد و آنوقت ارزش های اسلامی نیز به خطر خواهند افتاد و میراث امام و شهیدان(جمهوری اسلامی با تمام خوبی هایش) رو به زوال خواهد گذاشت و آن وقت جواب ما برای شهدا چه خواهد بود؟

پی نوشت:
1-مطلب فوق بیان یکی از عوامل بود.
2- دوستان دیگر عوامل و ریشه ها رو ذکر کنند.
3- به نظر شما راهکارها برای مقابله با بی عفتی چی می تونه باشه؟

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 22 خرداد 1390 | توسط : عیسی برادری | نظرات()