"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

سلام. امیدوارم عزاداریاتون مورد قبول درگاه حضرت حق قرار گرفته باشد.

هر چند ایام فاطمیّه سپری شده ولی به احترام حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها این پست رو می نویسم، امید آنکه بتوانیم قدردان مادرانمان باشیم.

مادر موجودی است که خداوند از عطوفت و مهربانی خویش، سهم ویژه ای رو در وجود او قرار داده است و او باعث دوام و قوام ارتباطات و مایه گرمی و صفای خانه ها و خانواده هاست.
مادر می سوزد تا فرزند از گرمای وجود او بهره گیرد، شمع می شود تا چراغ راهش گردد، بی خوابی می کشد تا میوه دلش آرام گیرد، با خنده های فرزندش خندان و با گریه هایش آتش می گیرد، با نوسان دمای بدن او دمای بدن مادر نیز بالا و پایین می شود و ...

سرآمد همه مادران، دختر پیامبر(ص) است که علاوه بر انجام همه مسئولیت ها، وظیفه مادری خود را آنچنان زیبا انجام داده است که برای همشه تاریخ نمونه و الگوست. او در آخرین لحظات زندگیش نیز به فکر فرزندان و آینده آنان است و به علی علیه السلام وصیت می کند: بعد از او با خواهرزاده اش امامه ازدواج کند چون او زبان کودکان فاطمه را بهتر می داند، بارها برای مظلومیت حسینش که ده ها سال بعد اتفاق خواهد افتاد گریه کرده است، بعد از فوت مادرش خدیجه و در پنج سالگی با دستان کوچک خود غبار غم از سر و روی پدر پاک کرده، در جنگ ها زخم های پیامبر(ص) را او می بست، مهربانی ها و عطوفت بی نظیرش باعث شد تا لقب "ام ابیها" را از پدر به عنوان مدال افتخار به یادگار گیرد.

مقام مادر آنچنان بلند و والاست که امام سجاد علیه السلام هیچوقت با مادر خود در یک ظرف غذا میل نکرد، وقتی علّت را پرسیدند، فرمود: می ترسم لقمه ای را بردارم که قبل از من مادرم قصد میل آن را داشته است!

به یاد مادر سادات، الگو و سرمشق مادرانمان، پاسدار حرمت مادر باشیم و با رضایت او رضایت خدای متعال را کسب نمائیم.


مادر بیا که شامم بی تو سحر ندارد
جز گریه از فراقت، کاری پدر ندارد
با خون سینه تو بنوشته روی دیوار
حاجت به در زدن نیست این خانه در ندارد

طبقه بندی: اعتقادی، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 18 اردیبهشت 1390 | توسط : عیسی برادری | نظرات()